Šola v naravi

Zimska šola v naravi

Zimska šola v naravi bo od 10. – 14. januarja 2022 na Planini pod Šumikom. Učenci bodo bivali v Hotelu Jakec ob smučišču Trije kralji. Več o samem kraju bivanja si lahko pogledate tukaj: http://www.jakec.si

Preizkus smučanja bomo imeli takoj po prihodu, zato morajo biti učenci oblečeni v smučarsko opremo. Deskarji nimajo preizkusa, ampak začnejo s tečajem.

Vse dodatne informacije lahko dobite pri profesorju športa Darijanu Trojarju na telefon: 01 280 91 11.

Naslov oz. telefonska številka v času zimske šole v naravi:

Hotel Jakec, Jožica Jurhar s.p.Planina pod Šumikom 5

2 316 Zgornja Ložnica

Telefon Darijan Trojar:

(v nujnih primerih)

SEZNAM OPREME ZA ZIMSKO ŠOLO V NARAVI:

1. Smučarska oprema: smuči, palice, snežna deska, smučarski čevlji, zaščitna očala, obvezno čelada (razen v primeru izposoje), želva (zaščita za hrbet – priporočljivo za deskarje)
2. Oblačila: spodnje perilo (toplo), pižama, topla srajca ali puli, pulover, trenirka, bombažne nogavice, kapa, šal, rokavice (2 para), smučarske hlače in bunda oziroma. kombinezon (priporočamo dva kompleta).
3. Obutev: šolski copati (ne natikači), topli čevlji – primerni za hojo, kroksi (priporočamo).
4. Toaletni pribor: brisača, milo, zobna krema, zobna ščetka, glavnik, fen, zaščitna krema za obraz s faktorjem, vazelin za ustnice.
5. Šolski pripomočki: škarje, pisalni pribor, barvice, žepna svetilka.

6. Družabne igre, knjige.

7. Zdravstvena kartica.

8. Denar:

9. Cedevita:

10. Vreča iz blaga za umazano perilo:

učenci bodo lahko za osebno uporabo kupili manjše stvari v hotelu.

priporočeno.

Če ima otrok zdravstvene težave, napišite to na e-mail:  zastarse69@gmail.com (npr.: alergija, jemlje redno zdravilo, kronična bolezen, moči posteljo, prehrana …) pedagoškemu vodji Darijanu Trojarju do srede, 8. 1. 2020.

Pedagoški vodja šole v naravi:                                                                     Ravnateljica:

Darijan Trojar                                                                                               mag. Olga Kolar

Poletna šola v naravi

PIRAN – DOM POD OBZIDJEM

1. izmena: 11. –  15.  2023 (5. a in 5. c)
  2. izmena: 18.  – 22. 9. 2023 (5. b in 5. d)

ODHOD:

ob 8.30 izpred šole na Dolenjski cesti 20

ob 8.45 z obračališča LPP številka 3

POVRATEK:  okoli 16.00 ure na mesto odhoda
NASLOV:

Dom POD OBZIDJEM, Piran – Slovenija

Vrtna ulica 1a, 6330 Piran

TELEFON:   05 6712 320    , 041 386 614 (Upravnica Milena Zakrajšek)

1. razred

V mesecu septembru odhajamo v Piran, v dom Pod obzidjem. Dom stoji na Vrtni ulici s pogledom na Tartinijev trg.  V njem se redno izvajajo letne šole v naravi. Objekt razpolaga z 80 ležišči. Sobe z etažnimi oz. lastnimi TWC imajo od 4 – 6 ležišč. V sklopu doma je kuhinja in jedilnica s 40 sedeži ter pokrita terasa s 45 sedeži. Dom je opremljen s TV aparati in ozvočenjem za izvajanje prireditev. V bližini doma so športna igrišča, ki jih bomo lahko uporabljali. Urejena plaža v Piranu je od doma oddaljena približno 5 minut, plaža v Fiesi pa približno 10 minut. Okolica doma je mesto Piran z vsemi svojimi znamenitostmi. Možnosti za raziskovanje in spoznavanje mesta je ogromno, lahko se sprehodimo celo v Portorož in Fieso.

Razrede bodo spremljale tudi njihove razredničarke. Poleg pouka v naravi bodo še bolje spoznale svoje učence v drugačnem okolju, kar jim bo v pomoč tudi pri delu v šoli.

Krajšo predstavitev doma si lahko ogledate tukaj.

Posebne želje, navodila in opozorila o navadah ter težavah otrok (jemanje zdravil, močenje postelje, spanje na pogradu, strah pred vodo, različne alergije …) sporočite pisno ali na elektronski naslov razredničarkam.

Zlatnine in dragocenih predmetov naj otroci ne nosijo s seboj.  Mobilnih telefonov ne priporočamo. Kdor ga bo imel, bo shranjen pri razredničarki. V nujnem primeru vas bodo poklicale same.  Priporočamo, da imajo s seboj največ 20 evrov za sladoled ali kak spominek. 2,5 evra bomo porabili za vstopnino v Aquarium Piran.

V primeru, da boste po končani šoli v naravi starši sami prišli po otroka v Piran, vas prosimo, da to sporočite razredničarkam.

SEZNAM POTREBŠČIN:

• zdravstvena kartica,
  • telefonske številke staršev v primeru spremembe,
  • toplo oblačilo ali trenirka, anorak,
  • bluze ali majice, kratke hlače ali krilo,
  • pižama, spodnje perilo, kratke nogavičke ali dokolenke,
  • športni copati, sandali,
  • dve veliki brisači in dve majhni, vsaj dvoje kopalk,
  • krema za sončenje, kapa s ščitnikom, sončna očala in po potrebi tablete proti slabosti,
  • toaletne potrebščine in manjši nahrbtnik,
  • družabne igre, knjiga, peresnica, naravoslovni zvezek, lepilo, škarje
  • dežnik
  • plavalna maska (ni obvezna)
  • zaščitne maske

Za dodatne informacije se obrnite na strokovnega vodjo LŠN (telefon: 01 280 91 11).

Miha Kastelec, strokovna vodja LŠN