Noč knjige na predmetni stopnji je letos potekala pod naslovom »Preživetje«. Najbolj pridni bralci od 6. do 8. razreda so prebrali knjigo slovenskega avtorja Igorja Karlovška Preživetje. Zgodba spremlja 16-letnega Simona, ki se odloči mesec dni preživeti v kočevskih gozdovih. Tam uri svoje veščine preživetja in doživi marsikatero dogodivščino.

V petek, 17. 5., smo se ob 17. uri z učenci zbrali v šoli z namenom, da tudi sami preizkusimo, kako izgleda preživetje. Opremljeni z nahrbtniki in osnovno opremo smo se podali v gozd na Golovcu, kjer sta nas sprejela dva inštruktorja preživetja v naravi. Pod njunim vodstvom smo se naučili izdelali zavetje, zakuriti ogenj, zamesiti in speči kruh ter se urili v sodelovanju, disciplini in iznajdljivosti, ki jih preživetje zahteva. Najlepši del večera je bilo sedenje ob ognju, pečenje kruha in hrenovk ter pripovedovanje zgodb. Večer je nastopil čisto prehitro in bila je že tema, ko smo se vrnili nazaj v šolo. V učilnici smo si ogledali še film in nato zaspali v knjižnici med knjižnimi policami.